A legjobb kiránduló helyek…

Csónakázó tó

Varos_014

Miklósfai parkerdő

47-miklósfai parkerdő

Köszikla szurdok

45-koszikla_szurdok_zala_tura_1

Csibiti völgy

14-csibiti
43-csibiti2

Nagykanizsán…

Csónakázó-tó

A tiszta levegőjű „Csó-tó”, Kanizsa ékköve mára igazi pihenő övezetté alakult. Partján izgalmas lehetőségek várnak:

  • Fúrótoronyból kilátó

A tó keleti felén felállított kilátó, az egykori leselejtezett fúrótorony a Csónakázó-tó környékének látványossága.  Az objektum a Zalaerdő Zrt. által  felújítva 2018 márciusa óta ismét látogatható.

A Csónakázó-tavi kilátó – az ország egyik legmagasabbja – súlya 100 tonna, a fémből és üvegből készült mű teljes magassága 48 méter. Két kilátószint található rajta, az egyik 28, a másik 43 méter magasan.  230 lépcsőfok leküzdésével pazar látvány a látogató jutalma.  Éjszakai megvilágítását reflektorok és LED-fénysorok biztosítják.

  • 1400 négyzetméteres játszótér

A gyerekek (és felnőttek) a város legnagyobb játszóterén kapcsolódhatnak ki.

  • 4,5 kilométeres körút  pihenőhelyekkel

kerékpározásra és kocogásra is alkalmas sétány fut körbe a tó körül

A parkerdőben számos trekking- és nemzetközi színvonalú XCO-pálya kanyarog. 

  • Madárerdő tanösvény

Ha az erdőben tennénk kellemes sétát, érdemes felkeresni az 1400 méter hosszú Madárerdő tanösvényt, melynek információs táblái bemutatják a környékre jellemző madárfajokat, azok különleges szokásait, meglepő tulajdonságait.

  • Tornapálya

a tó keleti partján található, egy ösvényt végigjárva 12 állomáson bárki kipróbálhatja ügyességét. Berendezései kiválóan alkalmasak az izmok átmozgatására, nyújtásra, erősítésre, az állóképesség, az egyensúlyérzék, a mozgáskoordináció javítására. Az állomások információs tábláin mindenki megtalálhatja az életkorának, egészségi állapotának, fizikumának megfelelő gyakorlatok leírását. Az 1100 méter hosszú erdei tornapályán található többek között lépegető, vízszintes létra, tolódzkodó állvány, kombinált bordásfal, dupla fekvőtámaszállvány, szökdelőállvány, párhuzamos korlát, gerenda, has- és hátpad.

  • XCO pálya

Magyarország első nemzetközi színvonalú épített mountainbike pályája – a kanizsai XCO versenypálya – 4200 m hosszú, 160 m szintemelkedéssel. A pálya lüktetően változatos. Hat meredek emelkedőt és rendkívül technikás lejtmeneteket tartalmaz. A pályát 5 fő részre lehet osztani, amelyben a nehezebb részeket mindig egy könnyebb követi. A pálya három ugratót, három döntött kanyart, egy sziklakertet, egy pumpapályát és egy gyökeres lejtmenet részt tartalmaz. A felsorolt elemek teszik a pályát igazán technikássá.

  • A sportosabb látogatók vízibiciklit, csónakot, kajakot kölcsönözhetnek. 

 

 

Miklósfai arborétum

Az arborétum 28 hektáros területen helyezkedik el. Az erdőt zömében fenyők teszik ki, ezek közül többségben vannak a mammut, luc, douglas és erdei fenyők.

A legidősebb fa a központi téren található tölgyfa ami több mint 130 éves.

A bejárattól nem messze található a pihenő rész, amely padokkal, asztalokkal és szalonnasütőkkel van ellátva. Ide rálátást nyújt az erdészház, ahol vezetékes víz, villany található, ugyanakkor 3 helyiségre osztható. Egy 30 férőhelyes nagyterem, egy konyha és egy pihenőszoba, ami általában az erdész pihenőhelye. A parkerdő déli oldalán, a kerítésen kívűl egy fenyveserdőn keresztül vezet az út a festői környezetben lévő miklósfai horgásztóhoz. A tavat egy félsziget osztja ketté, a rajta lévő esőbeálló kunyhót, egy, a víz felett átfutó fahídon lehet megközelíteni. A miklósfai M.G.ZRT, a parkerdő kezelője nem kevés anyagi ráfordítással tartja fenn a kirándulóerdőt, biztosítva ezzel családok, baráti társaságok kikapcsolódását.

Romlott vári túra

Nagykanizsa – Romlott vár – Bagola – Csónakázó-tó – Nagykanizsa

A temetőhíd után végigmegyünk a vasúti bevágás melletti fasoron, majd a Potyli-hídon túl felmegyünk a szőlőhegyre. A Nagy-Éden szép szál fenyői mellől jó rálátás esik a városra. Mintegy 3 km után a XVI. században két ostromot megért és végül a törökök által elpusztított Romlott vár alá érünk. Némi vargabetű után a ciklámen dús erdőn keresztül Bagola községbe érünk, majd a jó kilátást nyújtó Nagybagolai-szőlőhegyen át leérünk a Csónakázó-tóhoz.

Nagybakónak

  • Kőszikla-szurdok 

Népiesen “Kicikla” a környék egyedülálló vízmosása. Felső pannon-tengeri homokkőbe, márgába ékelődve, csodálatos formájú homokkő sziklafalak közé csalja a kíváncsi utazókat.

A meder vize a rétegesen elhelyezkedő homokkő alól és az úgynevezett könnyező falakból szivárog. Egyedülálló mikroklímának köszönhetően a sziklákat nagy telepekben borítja a májmoha. A természeti képződményt az Árpád-forráshoz vezető útról É-Ny-i irányba haladva (útjelző tábla) lehet a legkönnyebben megközelíteni.

  • Árpád-forrás 

Egy kis völgyben fekszik a település legnépszerűbb, gyermekek és idősek számára is könnyen megközelíthető kirándulóhelye. A két kiépített forrás adta tiszta, finom ivóvíz, tűzrakó hely, padok, asztalok teszik kényelmessé a pihenést. Az Árpád-forrást az Arany János utcát követő földúton, az erdő felé egyenesen haladva lehet a legkönnyebben elérni.

  • Csibiti -völgy

Nagybakónaktól É-Ny-i irányban az újudvari Tv-torony felől és Rigó-hegyen keresztül is megközelíthető erózió alkotta mély völgy, melynek aljában a Csibiti-forrás és annak vizét felfogó mesterséges tó található. A völgy Újudvar település helyi védelme alatt áll zalai viszonylatban páratlanul gazdag élővilága miatt.

“Határmenti élmények, határtalan kalandok!”

Természetközeli mesés kalandozásra csábítanak a TELE-KA-LAND Meseparkok!

A TELE-KA-LAND Mesepark hálózattal a kisgyermekes családokat szeretnék a szlovén-magyar határmenti térségbe csábítani, így a 2 magyar és 2 szlovén településen – Nagyrécse, Magyarszerdahely, Dobronak, Moravske Toplice – 3 közismert mesefigurát és különböző természetközeli interaktív játékokat – amőba, mesekirakó, fotófal – állítottak fel. Emellett egy interaktív hangos tábla segítségével magyar, szlovén és angol nyelven is meghallgathatók az adott mesék.

Nagyrécsén a Haladás u 2. szám alatt található Inkey kastélyparkban, míg Magyarszerdahelyen a Petőfi u 4. szám alatti Integrált Közösségi Szolgáltató Tér mögötti ligetben található a TELE-KA-LAND Mesepark.
A szlovéniai Dobronakon a Bakonaki tavat körülvevő ligetben, míg Moravske Toplicén a települést ölelő erdős részen láthatók a TELE-KA-LAND Meseparkok.

Mesés Térképpel és Útlevéllel ösztönözik az érdeklődőket arra, hogy felkeressék mind a 4 határmenti Meseparkot, mert aki mind a 4 helyszín mesepecsétjét összegyűjti a Mese Útlevelébe, ajándékban részesül!

A TELE-KA-LAND Meseparkok ingyenesen és egyénileg látogathatók, de előzetes bejelentkezés alapján játékos vetélkedők szerevezésére is van lehetőség.

Bővebb információ: telekaland-mesepark.eu

Kirándulások a Dráva mentén, Őrtilos környékén

A kirándulás két elemből tevődik össze: első eleme a Dráva-ártér tanösvény, második eleme az Őrtilosi Szentmihály-hegy és a Fesztung, valamint a Vasút-oldal túraútvonal.

A körülbelül 1 óra alatt végigjárható, 1 km hosszú Őrtilosi Dráva-ártér tanösvény a dél-zalai jelzett turistaút-hálózathoz csatlakozik. Az őrtilosi vasútállomásnál, a drávai vízitúrák táborhelyének közelében található kiindulópont könnyen megközelíthető. Az útvonal bejárásával a látogatók megismerkedhetnek a Dráva folyó és árterének természeti értékeivel.

A Drávával párhuzamosan, Őrtilostól a beleznai vasúti megállóig húzódó Vasút-oldal túraútvonal kb. 4 km hosszú, az út mentén számos természeti és történelmi érdekesség található. A túrázók a Szentmihály-hegyről és a Fesztungról eléjük táruló panorámában gyönyörködhetnek, majd az illír gyertyános-tölgyesek és bükkösök élővilágával ismerkedhetnek meg.

A Dráva Európa azon kevés folyóinak egyike, mely természetes partvonalon, háborítatlanul építi, rombolja medrét. Ezt a folyamatot a trianoni határ vonala bizonyítja a legjobban, melyet az akkori sodorvonal szerint jelöltek ki, s amelytől ma már helyenként meglehetősen távol hömpölyög a folyó vize. A majd 200 m széles, tiszta vizű folyó 8-9 km/h sebességgel viszi hordalékát, görgeti kavicsait.

  • Dráva-ártér tanösvény 

A túrázók a Dráva vadregényes vízi világába nyerhetnek betekintést; az ártér változatos növényvilága, a vízimadarak látványa békés kikapcsolódást nyújt minden korosztály számára.

  • Szentmihály-hegy

Az Őrtilos fölött magasodó Szentmihály-hegy legmagasabb pontján áll az 1740-ben épült, Szent Mihályról elnevezett kápolna. A kápolna mellől a domboldalról pazar panoráma tárul a túrázók elé, innen jól látni a Mura és a Dráva folyók találkozását.

  • Fesztung

A Drávát kísérő magaspart őrtilosi szakaszának egyik legszebb panorámát nyújtó pontján található a Fesztung, az 1848–49-es forradalom és szabadságharc emlékhelye. A magyarul erődöt jelentő hely elnevezése a XIX. században használt német hadinyelvből ered. Valójában itt nem volt sosem erőd, ez egy ütegállás volt, amit Perczel Mór építtetett a drávai átkelők védelmében. A Fesztung egy maroknyi honvédre emlékeztet, akik a legenda szerint 1848. szeptemberében itt tartóztatták fel – még ha csak időlegesen is – Jellasics horvát bán seregeinek átkelését.

  • Új-Zrínyivár

Az útvonal érinti az Új-Zrínyivárt, amely az egykor Zrínyi Miklós által építtetett palánkvárnak, és a hazát védelmező hadvezérnek állít méltó emléket. A várat Zrínyi Miklós 1661-ben emeltette, abból a célból, hogy a törökök által elfoglalt Kanizsát innen indulva fel tudják szabadítani; az építmény emellett a török betörések megakadályozását is segítette. Zrínyi Miklós innen indította el a híres téli hadjáratát 1664-ben, amikor egészen Eszékig eljutott, s ott felégette a törökök utánpótlásvonalát biztosító eszéki hidat. A területen mind a mai napig rendszeresen végeznek régészeti feltárásokat. A feltárások nyomán előkerült és 2020 nyarán rekonstruált Zrínyi-kút (hadikút) fontos nevezetesség a térségben.

  • Vadvízi  evezés a Murán

Túraútvonal: Kerkaszentkirály – Muraszemenye – Molnári – Őrtilos

Nem mindennapi élmény a Mura folyóna  rafting csónakban evezés. Hazánk leggyorsabb sodrású folyóján vadregényes tájak mentén kanyaroghatunk, gyönyörű természeti jelenségeket láthatunk: szikrázó kavicspadokat és kavicszátonyokból kialakult szigeteket, vagy a bedőlt
fáka és torlaszok között élő vidrákat és hódokat.

Az evezés beszállási és kiszállási pontjai tetszőlegesen választhatóak az egyes túraszakaszoknál.:
A Mura közel 50 kilométeres magyarországi szakasza sokáig tiltott evezős
útvonal volt, mivel határfolyó. Bár jelenleg is engedélyköteles, ma már
válogathatunk a túravezetők ajánlataiból, akik Murafölde összes
folyóját remekül ismerik.
A néhány órás vagy több napos vízitúrák a gyakorlott evezősök számára
is nagy élményt jelenthetnek, míg a családok a síkvízi Kerkáról indulva, s a
Muráig lecsorogva élhetnek át gyerekbarát vízi kalandokat.

  • Aranymosás a Murán

Létezik egy szinte már teljesen elfeledett mesterség Muraföldén, melyet alig száz évvel ezelőtt még sokan űztek itt: az aranymosás, melyet az aranymosók, más néven aranyászok műveltek.  
Talán meglepő, de a Mura a Kárpát-medence egyik legjelentősebb folyami
aranylelőhelye. A Murai Rafting Vízitúra Egyesület felélesztette e
különleges mesterséget, melyet bárki i kipróbálhat, sőt a talált kicset haza is viheti.

  • + 1 Programtipp  

Gyékényes fontos vonzerejét képezik a kavicsbányatavak. Közülük kiemelkedő jelentőségű a Kotró, ami 2011-ben megkapta az Örökségünk – Somogyország Kincse kitüntető címet is. A kavicsbányák 1920 óta működnek, a bányatavak vize pedig olyan tiszta, hogy a Kotró hosszú időn keresztül Somogy megye ivóvíz-tartalékának számított. A látótávolság a víz alatt akár a 3–8 métert is elérheti. A mély tavakban búváriskola is működik, de a vizeket a horgászok is szívesen látogatják.

 

 
 

Szapáry-Andrássy kastély -Letenye

A kastély Letenye központjában, a parkban található.

Az épület szabadon álló, téglalap alaprajzú, egyemeletes, illetve kontyolt nyeregtetős.
D-i homlokzata előtt timpanonnal lezárt középrizalit, előtte oszloppárokra támaszkodó öntöttvas korlátos erkély.
Az épület DK-i és DNy-i sarkához négyzetes alaprajzú, földszintes, lapostetős toldalékok csatlakoznak, tetejükön falazott, sarkain vázadíszes mellvédű terasszal. A földszint kéttraktusos, középfolyosós elrendezésű, helyiségei csehsüveg boltozatosak. Az emeleten részben átalakított alaprajzi rendszer, síkmennyezetes terekkel. Az emeletre háromkarú, boltozott főlépcsőház vezet.
Falkép: historizáló díszítőfestés maradványai az emeleten, 19. század vége.

Szapáry Péter építette az 1760-as években. 1830 körül házasság révén az Andrássy család birtokába került. Az épületet gróf Andrássy Károly klasszicista stílusban átalakíttatta. A 19. század második felében historizáló stílusban építették át. Jelenleg művelődési házként funkcionál. Az egykori kastélyparkban: Kossuth emlékoszlop, 1894; a kastélytól ÉNy-ra, az utcavonalon, téglalap alaprajzú, földszintes, kontytetős melléképület; a kastélytól ÉK-re tizenkétszög alaprajzú könyvtárépület (1986).

Nordic walking

A nordic walking vagy ski walking (magyarul északi gyaloglás, síjárás) lényege, hogy egy pár speciális bot és egy különleges gyaloglótechnika segítségével rendkívül hatékonyan, ugyanakkor kímélő módon fejleszthetjük állóképességünket, izomerőnket, mozgáskoordinációnkat.
A nordic walking egyesíti a gyaloglás, a futás és a sífutás előnyeit. Fontos különbség a sétához képest a botok használata, melyek révén önkéntelenül is hosszabbakat lépünk, hogy a kezek és a lábak természetes, a járáshoz elengedhetetlen ellentétes mozgása megmaradjon. A bot használata dinamikát, ritmust ad a gyaloglásnak.

Nagyrécse központjából kiinduló nemzetközileg minősített nordic walking pályát a Pannonhát Dél–zalai Egyesület alakította ki és minden természetkedvelőt tárt karokkal fogad.

A nordic walking pálya két körből áll. A látogató 12,5 és 25 kilométer hosszú túrák közül választhat.

    • Kikerics út – rövid nordic walking pálya (térkép: vékony piros vonal – 12,5 km) Nagyrécse, Bacónaki-hegy, Bakónaki-völgy, Gesztenyés-hegy útvonalon halad. A dél-zalai táj szőlőhegyein számos ponton szép kilátást biztosítva vezet ez a viszonylag könnyű pálya. Saját ütemének megfelelően bárki bejárhatja.
  • Cserkelő út – hosszú nordic walking pálya (térkép: vastag piros vonal – 25 km) sokkal izgalmasabb és változatosabb, ám ez inkább edzettebbeknek ajánlható. Csodálatos zalai dombokon keresztül haladva Nagyrécse, Újudvar, Nagybakónak (TV-torony – Árpád-forrás – József-hegy), Csapi és Kisrécse területét érinti.

Bázakerettyén és környékén…

Olajtörténeti séta Bázakerettyén, a Magyar Olajipar bölcsőjében, amelynek keretében szakmai kísérő mesél a magyar olajipar megszületésének körülményeiről. Láthatják a résztvevők a Magyar-amerikai Olajipari Részvénytársaság által egyedi és különleges stílusban épített lakótelepet, megismerkedhetnek egy mélyszivattyú működésével, továbbá megtekinthetik az Olajtörténeti Kismúzeumot.

Budafapuszta – Budafai arborétum, szalonnasütés, kirándulás

Kistolmácstól pár kilométerre északra, Bázakerettyétől mintegy 2 km-re található a zalai dombok között, gyönyörű göcseji bükktájba illeszkedve a Budafapusztai Arborétum, mely csodálatos növényvilágával (kb. 200 fajta) varázsolja el az ide érkező látogatókat. A fafajok Észak-Amerikából, Ázsiából és Észak Európából származnak.

Az arborétumban számos növénykülönlegesség tekinthető meg és az arborétum kellemes kikapcsolódást nyújt a természetszerető vendégeknek. A leglátványosabb példányok a jegenye-, mamut- és a mocsári fenyők, valamint a május elején nyíló azáleák.

Kistolmácsi-tó

A Kistolmácsi víztározó csodálatos környezetben, könnyen megközelíthető helyen várja az érdeklődőket Bázakerettye és Letenye között.

A tó kialakulása az 1980-as évek közepére nyúlik vissza, amikor olaj és szénhidrogén kutatás során, egy geológiai robbantás következtében nagy vízhozamú forrás tört a felszínre, amely a Béci-patakkal együtt azóta is táplálja a tározót. A vízterület kedvező fekvésű, a település belterületéig nyúlik déli irányba. A családdal érkezők kényelmét büfé, kiépített szabadstrand és szabadtéri játékok szolgálják. A tó változatos halállománya élménydús horgászatot tesz lehetővé, melyre napi és heti területi jegy birtokában a tározó mindkét oldalán lehetőség van.

A Lenti és Kistolmács között, bükk- és tölgyerdők között kanyargó Csömödéri Állami Erdei Vasút végállomása a tározó északi végénél található, ahol a Kistolmácsi Erdei Lak várja a több napra érkező vendégeket, horgászokat. Útvonal: Nagykanizsa – Budafapusztai arborétum – Kiscsehi ősbükkös – Vétyempuszta – Nagykanizsa. Távolságok: Nagykanizsa – Budafapuszta: 31 km, Nagykanizsa – Vétyempuszta: 42 km

Bázakerettyétől mintegy két kilométerre található a meghitt zalai dombok között, gyönyörű göcseji bükktájba illeszkedve a Budafa-pusztai Arborétum (Budafai Arborétum).

A túra előtt érdemes időt szakítani egy arborétumbeli körsétára. A túrát a vadászháznál kezdjük. A rendezett cserkészúton valóságos ciklámen illatfelhő lengi körül a turistákat augusztus és szeptember hónapban. Az erdőt nyugaton szegélyező völgyön át kimegyünk az országútra, egészen a Kiscsehi-elágazóig. Az elágazótól az alsó „MAORT”- útra kanyarodunk. Később a kövesút helyett válasszuk a vele párhuzamos erdei utat. A kövesút végén balra fordulunk és egy erdei csapáson felmegyünk a felső „MAORT”- útra. Ezen még gyalogolunk mintegy 2-3 km-t és elérjük az ősbükkös bejáratát. Az ősbükkös tulajdonképpen kísérleti terület. Óriási, másfél évszázados fákkal. Végig sétálunk az óriási fák alatt egészen a völgy alján fekvő Vétyempusztára. Ma már erdészeti bázis csupán. Az ivóvízcsap közelében látható gödör a múlt században működő üveghuta maradványait tárta föl. A külföldi származású munkások helyi fa és hamuzsír, valamint magas kvarctartalmú homok segítségével készítették az üveget.

Csömödéri Erdei Vasút

A Csömödéri Állami Erdei Vasút a maga 109 km vágányhosszával Magyarország leghosszabb kisvasúti üzeme. A gerinc vonalán Lenti és Kistolmács között (32 km) május 1-jétől szeptember 30-áig, hétköznaponként menetrend szerint közlekedik személy szállító vonat. A vasútvonal hangulatos településeken halad keresztül és számos turisztikai látnivalót köt össze.

Bázakerettye

41-bazakerettye3

Kistolmácsi tó

10-kistolmácsi tó

Csömödéri erdei vasút

topcard

Kaszó

44-kaszó

Kalandpark, Márokföld

46-márokföld

7 vezér

28-7vezér

Bivalyrezervátum

Kornyek_022

Bunkertúrák

LOVÁSZI BUNKER

Az 50-es évek hidegháborús hisztériájában a szovjet iránytól eltérő utat járó szocialista Jugoszláviát ellenséggé kiáltották ki, így hazánk a szocializmus védőbástyájaként a magyar Maginot-vonalnak” nevezett erődrendszer építésébe kezdett. Ez a majd 630 km-es védvonal az ország déli határvidékén, az Őrségtől Szegedig húzódott, s ebben kiemelt fontosságú volt a Nagykanizsa-Lenti szakaszon a Dél-zalai szénhidrogénmezők védelme. Így itt nem csak az erődrendszer elemei készültek el, de Lovásziban egy légópince  is épült- legmélyebb pontja 30 m-, biztosítva a dolgozók védelmét, illetve az olajkitermelés folyamatosságát háborús körülmények között is.

 Az itt lakóknak életük része, az ide látogatóknak pedig izgalmas mementó a múltból a légópince illetve az erdőben fellelhető két másik bunker (a „kétszobás” és a „hétszobás”) is. A légópincét több száz fő befogadására alkalmasra tervezték, volt itt parancsnoki szoba, telefonközpont, elsősegélynyújtó hely, a folyosókon pedig padokat állítottak fel.

A közeli erdőben lőállásokra is bukkanhatunk.

A légópince vezetővel látogatható.

A szomszédos Tornyiszentmiklóson illetve a szintén nem messze fekvő Páka környező erdeiben is találhatunk bunkereket. Zseblámpát érdemes a túrára magunkkal vinni!

Előzetes bejelentkezés alapján látogatható.

Belépő:

6 éves korig ingyenes

felnőtt: 500 Ft

diák, nyugdíjas: 300 Ft

csoport  (10 fő fölött): 400 Ft

ELÉRHETŐSÉGEK
 

Ha messzebbre merészkedünk…

Kaszó

Sokan hallottak már róla, de igazán csak kevesen ismerik. A település neve egységbe foglalja az egymástól elválaszthatatlan kaszói erdőt, az azt kezelő erdőgazdaságot, a fokozottan védett természeti értékeket őrző Baláta-tavat, az erdő mélyén megbúvó kisközséget és az itt található vadászházat, üdülőt.

Erdei vasút, kisvasút

A Somogy megyei kisvasutak sorában a legfiatalabb a Belső-Somogy legnagyobb összefüggő erdőtömbjében, a kaszói erdőben működő erdei vasút, kisvasút. A teljes hosszában erdőben futó vasútvonal csodálatos tájon halad át. A változatos erdőállományok, a Baláta-tó természetvédelmi területe, a természeti környezet sokszínű élővilágával felejthetetlen élményt nyújt az itt kirándulóknak.

Zobori Kalandozoo, Zalaszabar

A Kis-Balaton nyugati partján, Zalaszabarban található – egyénileg, családosan, illetve csoportosan is látogatható – kalandpark az aktív pihenést, ökoturizmust kedvelő fiatalok, családok, baráti társaságok, iskolák és cégek számára remek kikapcsolódási, szabadidő eltöltési lehetőséget kínál, nyugodt, idilli környezetben, a friss levegőn – a kaland és szórakozás jegyében. A Zobori KalandoZoo az osztálykirándulások, táborok, túrák, céges csapatépítő tréningek ideális helyszíne.

Állatsimogató – Fenyvespuszta

Várnak játékos kedvű, új barátaid, a bivalyok, kecskegidák, lovak, pónik, csacsik, nyuszik, kismalacok kiskutyák, kiscicák és még sok más kíváncsi állat. Fenyvespusztán, a legtöbb állat kifutójába szabadon bemehetsz, ha szeretnél, így könnyebben megsimogathatod vagy megetetheted őket, a kasszánál vásárolt állateledellel. A major Zala megyében, – a közkedvelt kis-balatoni kirándulóhely és horgászparadicsom – a Kányavári-sziget bejáratával szemben található.

Garabonciás farm

Garaboncon található a XXI. századi parasztgazdaság, a Garabonciás Farm, ahol állat és növénytermesztés folyik.  A Garabonciás Farm túlmutat a paraszti gazdaságon, mivel egy élmény helyszín is: Közkedvelt programjaik a lovaglás, a kocsikázás ekhós szekéren, az állatsimogatással egybekötött farmlátogatás.

Kapirgálós tyúkok, csirkék, sárban hempergő, napozó boldog malacok, szelíd nyuszik, foltos tehenek, büszke magyar szürke marhák, sajtot adó bárányok és kecskék, önfeledten száguldó lovak várják az idelátogatókat.

A 7 Vezér Történelmi Kalandpark

A Kalandpark megálmodói azt a célt tűzték ki, hogy egy többgenerációs család mindegy egyes tagja élmény dús kikapcsolódáshoz juthasson. A Kalandpark észrevétlen segíti a honismeret és a honszeretet kialakulását és erősödését. A Kalandpark látogatása olyan élmény együttest kínál, amely nem csak a szemnek, szájnak, hanem a testnek és az elmének is „ingere”. A magyar királyok arcképcsarnoka és a jurta sátrak állandó kiállítása a térség honfoglalás kori történelmét egyedülálló módon mutatja be. A jurta sátrakban található állandó kiállítás a térség legújabb régészeti és antropológiai kutatásaira és az elérhető leghitelesebb történelmi forrásokra támaszkodva szemléletesen és nagy tudásanyaggal szórakoztatva tanítja a látogatókat.

Ezen kívül a játszás és a gasztronómiai különlegességek biztosítják, hogy a család minden korosztálya igazán kikapcsolódhasson.

Mit találsz a Garabonciás Történelmi Kalandparkban?

  • 7 vezér jurta tábort: 7 db mongol típusú sátor, bennük a honfoglalás képes története és korabeli tárgyak, eszközök, ruhák kiállítása.
  • Hanna hercegnő várát: 240 m2 alapterületű téglavár, 4 őrtoronnyal, 120 m2 színpaddal, 160 m2 küzdőtérrel, 160 m2 kerengővel és az alatta lévő árkáddal, a Magyar Királyok Arcképcsarnoka, 52 magyar király arcképének kiállításával.
  • Lovas pályát: Lovaglásra, akadályhajtásra, díjugratásra alkalmas pálya.Íjászpályát: 4 beállásos pálya, különböző íjakkal.   Elektromos quad pályát: 4 éves kortól 104 éves korig.
  • Kötélpályát
  • 2 db várjátszóteret
  • Sajtüzemet: a saját tej feldolgozására. Tej, túró, tejföl, tejszín, joghurt, vaj, sajt előállítására alkalmas.
  • Látványkonyhát: Kültéri grill konyha, kenyérsütési lehetőséggel. A honfoglalás korától napjainkig tartó képzeletbeli időutazást kínál a park, amely lehet tréninghelyszín, különleges esküvő vagy zöld tábor helyszíne is.

Bivalyrezervátum-Kápolnapuszta

A telep a hazánkban őshonosnak számító bivaly fennmaradásában, génállományának megőrzésében fontos szerepet játszik, s egyben a faj bemutatásának népszerű központja, mivel az állomány szelídsége közvetlen kapcsolatot tesz lehetővé a látogatókkal.

A Kis-Balaton élővilágát bemutató kiállítást, bivalytörténeti bemutatót és sétautat alakítottunk ki játékos elemekkel, pihenőhelyekkel és kilátópontokkal, ahonnan távcsőből kémlelheti a tájat a látogató. A fogadóépületben lehetőség van kiadványok, ajándéktárgyak megvásárlására, illetve frissítők fogyasztására.